Náš táborový tým

Veronika

Veronika

Uvidíte mě na těchto turnusech:
Kuchařský tábor 2. turnus
Malý tvůrce 2. turnus
Jarní tábor
Podzimní tábor

Ahoj jmenuji se Veronika Hanusová, pro všechny jen „Verča“ 😊Kamarádi by mne popsali, jako věčně vysmátou a spolehlivou blondýnku. Studuji v Brně na Masarykově univerzitě, obor Speciální pedagogika a při studiu pracuji v organizaci Liga vozíčkářů. Ve své práci se každým dnem věnuji dětem a dospělým s jakýmkoli postižením, proto si myslím, že jsem velice empatická a mám velké pochopení pro děti, které tento tábor navštíví poprvé. Já sama mám mladšího sourozence, ve věku osmi let, takže k dětem tohoto věku mám velice blízko. Z táborů mám zkušenosti i s asistencí dětem s těžkým stupněm epilepsie či dětem s ADHD. Na základní a střední škole jsem se věnovala hře na klavír a Národní Házené, ve které jsme s mým týmem zažili mnoho úspěchů, srandy a super týdnů na Mistrovstvích ČR. Nyní se volnočasově věnuji volejbalu a dalším kolektivním hrám. V poslední době se snažím více cestovat, poznávat nová místa, a hlavně užívat si každý okamžik, což se budu snažit předávat i Vašim dítkám.

Lucka M.

Jirka Frieb - Mexičan

Uvidíte mě na těchto turnusech:
Prostě dovolená 1.a 2. turnus
Malý tvůrce 1. a 2. turnus
Kuchařský tábor 1. a 2. turnus
Malý dobrodruh 1. a 2. turnus
Adventure week - zážitkový tábor

Už jako dítě jsem jezdil rád na dětské tábory, ještě dnes si vzpomínám na různé hry a kamarády. Později jsem byl jako instruktor, vedoucí a hlavní vedoucí. Tato práce s dětmi a pro děti se mi líbí. Tak trochu mě vrací do dětských let a proto se vždy snažím vytvořit plnohodnotný program, aby z něj měly děti na táborech spousty zážitků a dojmů tak jako já, když jsem byl malý. Moje začátky v roce 2000 byly s organizací dům dětí a mládeže v Hustopečích a Břeclavi. Pak jsem rozšířil svoji působnost po celé republice. Začal jsem jezdit jako vychovatel pro školy v přírodě. Nyní jsem najímán přímo školami na různé akce během roku - školy v přírodě, matematická soustředění, lyžařské výcviky a školní výlety, kde zajišťuji další vychovatele, zdravotníky a především program pro děti. Také jsem se nechal najímat různými organizacemi a cestovními kancelářemi a začal jezdit i na dětské tábory u moře, kde jsem dostával na starost autobus dětí, vybral si svoje vedoucí a jelo se na předem určené místo. Dnes už mám za sebou něco přes 60 různých akcí s dětmi (tábory pro teenagery i děti, školy v přírodě, anglické tábory, výtvarné tábory,klasické tábory, tábory se zaměřením a spousty dalších...). Dětské tábory u moře pro děti i teenagery mě inspirovaly k vytvoření pobytů pro děti v České republice s bohatým programem a odpočinkem zároveň a to v České republice za mnohem přijatelnější ceny.

Fanynka Michalcová

Fanynka

Uvidíte mě na turnuse:
Prostě dovolená 1. turnus

AHOJ. Jmenuji se Františka, ale protože je to moc dlouhé jméno, říkají mi Fany. Je mi 21 let a studuji Pedagogickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Jako malá jsem ráda jezdila na tábory a odnesla jsem si z nich mnoho zkušeností do budoucna. Můj svět se točí kolem dětí, jejich úsměv mě činí šťastnou. Ve volném čase ráda sportuji, poznávám nová místa a starám se o děti. V poslední době jsem se zapojila do dobrovolnického divadelního spolku. Potkáte se se mnou na turnusu Prostě dovolená. Moc se těším.

Lenka Kvičalová

Lenka

Uvidíte mě na turnuse:
Prostě dovolená 1. turnus
Malý dobrodruh 1. turnus

Ahoj všichni, jmenuji se Lenka a je mi 20 let. Jsem studentkou Univerzity Palackého v Olomouci - Společenské vědy se zaměřením na vzdělání a Geografie. Učitelkou jsem si přála být celý život a zdá se, že jsem na dobré cestě ke splnění tohoto snu. Ráda jsem v prostředí plném dětí, jelikož kolem nich je všechno mnohem jednodušší. Neřeší zbytečné věci, které dospělé trápí. Na tábory jsem jezdila už jako malá a vždy se vracela plná nadšení. Přesně tento pocit bych teď ráda předala dalším dětem na táborech. Ve volném čase se kromě čtení knih, cestování a in-line bruslení také věnuji dobrovolnictví. Jsem členkou mezinárodní humanitární organizace ADRA, přesněji programu Dobrovolníci domů. Příležitostně také doučuji děti ze základní školy. Především angličtinu, ale hravě si poradíme i s jinými předměty. Těším se, až se uvidíme na táboře, užijeme si spoustu zábavy a vytvoříme nezapomenutelné zážitky.

Štěpán Havlíček

Štěpán

Uvidíte mě na těchto turnusech:
Prostě dovolená 2. turnus

Ahoj, jmenuji se Štěpán Havlíček a je mi 21 let. Momentálně studuji na Vysoké škole polytechnické Jihlava. Na tábory jsem jezdil už jako malý a po nějaké době se z mé role dítěte stala role vedoucího. Na letní tábory jezdím jako vedoucí čtyři roky, za které jsem posbíral mnoho zkušeností ohledně práce s dětmi. Ve volném čase se rád věnuji Nordic walkingu a cestování.

Rosa P.

Petr

Uvidíte mě na těchto turnusech:
Malý dobrodruh 2. turnus

Ahoj, jmenuji se Petr. Devět let jsem na dětské tábory jezdil jako dítě každé prázdniny. Nyní, kdy jsem starší poznávám tábory i jako instruktor a vedoucí. Také rád učím děti novým věcem, jako například poznávat přírodu moderním způsobem. Mám rád sport všeho druhu a na táborech pomáhám s organizací zápasů. Jsem vstřícný člověk a proto se dokážu přizpůsobit každému dítěti individuálně. Myslím si, že jsem i celkem zábavný a doufám, že se budou bavit i děti.

Martina Tůmová

Martina

Uvidíte mě na těchto turnusech:
Kuchařský tábor 1. a 2. turnus
Jarní tábor
Podzimní tábor

Ahoj, jmenuji se Martina a v současné době dokončuji vzdělání na Univerzitě Karlově v Praze. Studuji obor Sociální pedagogika. Mám zkušenosti s prací ve speciálně logopedické školce, v praktické škole a v sociálně terapeutické dílně, kde jsem byla na praxi. S dětmi jsem pracovala i na škole v přírodě. Už odmala jsem se chtěla stát paní učitelkou a pracovat s lidmi, ať už s dětmi, seniory nebo handicapovanými. Jsem ráda, když mohu pomáhat těm, kteří o mou pomoc stojí a skutečně ji potřebují. Na druhou stranu se při této práci stále učím něčemu novému a při osobním kontaktu s lidmi mohou nastat nečekané situace, které se řeší bez jakékoli přípravy a to mě baví. Při práci s lidmi, dle mého názoru, nehrozí stereotyp. Zažívám stále nové a nové situace, příběhy a to je to, proč mě tato práce baví. Osobně mě velmi naplňuje a vím, že dělám něco, co má opravdu smysl.

Adéla Sajfrtová

Adéla

Uvidíte mě na těchto turnusech:
Malý tvůrce 1. turnus

Jsem "pančelka" v mateřské školce, která dlouho pobývala u klokanů, koal a žraloků daleko za oceánem (hlavou dolů ;) ), kde krom klasické školky ještě vnucovala rodný jazyk dětem z české komunity prostřednictvím sobotní jazykové komunitní školy. Láska k dětem ve mě kypěla už v mém dětství, kdy jsem byla doslova přitahována miminky a dětmi mladšího věku. Dělalo mi radost je rozesmát, ať už veselými kukučemi nebo vymýšlením různých her, zpěvem a tancem či jednoduše dětským blbnutím. Sama si sotva pamatuji, kdy jsem se z účastníka tábora stala nejprve pravou rukou vedocího (tuším kolem 15), a pak samostatnou vedoucí. Ačko-li mým největším zájmem je hudba a tanec, ráda vymýšlím i výtvarné, kutilské, dovedností a vůbec pohybové aktivity a hry, vaření a pečení, dramatické výjevy pro malé i velké a nejrůznější soutěže. S dětmi v Austrálii jsem často psala příběhy a nechala děti tyto příběhy ilustrovat. Je úžasné pozorovat, jak děti nabudí docela malinký nápadek, a když dostanou prostor, jejich kreativita a představivost nezná mezí. V Austrálii jsme uspořádali úžasný tábor pro naši českou komunitu, ve škole jsme každoročně pořádali spoustu tradičních oslav, akcí a soutěží (mimo jiné Noc s Andersenem, Létající Lízu, Výtvarná soutěž s Krtečkem apod.). Nikdy nezapomínám na to úžasné dítě ve mě, a pokud se rozhodne někdy schovat, hodně rychle ho najdu a šibalsky mu připomenu, že bez dětské radosti, je svět jen nudný sled událostí. A nudu - tu rozhodně dobrovolně nepěstuji! :)

Matyáš Svěchota

Matyáš

Malý dobrodruh 1. turnus

Jmenuji se Matyáš a bude mi 16 let. Chystám se na studium na Střední vojenské škole. Zajímá mě vše okolo armádních věcí, hlavně historie vojenství a období 2. světové války. Jsem sportovně založený, závodně se věnují šermu kordem. Dříve jsem dělal také lyžování, moderní pětiboj a plavání, které nyní dělám jen rekreačně. Rád běhám, zvlášť v terénu, účastnil jsem se několika horských závodů např. Rock-point horská výzva. Mezi mé další záliby patří tréning fenky anglického pointera, s kterou se chystám do budoucna na závody. Na tábory jsem jezdil řadu let, hlavně se zaměřením na army - paintballový a airsoftový tábor. Dobrodružství a les mám od mala v krvi. V předchozím roce jsem jako táborník pomáhal vedoucím s organizací aktivit pro mladší děti.

Lucie Valenčíková

Lucie

Adventure week

Jmenuji se Lucie. Studuji pedagogickou školu a jednou bych chtěla pracovat jako paní učitelka v mateřské školce. Jako dítě jsem na tábory jezdila a maximálně si je užívala. Nyní bych chtěla jezdit jako vedoucí/instruktor, děti učit novým věcem. Ve svém volném čase se ráda věnuji fotbalu, běhání, v zimě třeba bruslení. Mezi mé oblíbené koníčky patří také hudba. Od první třídy hraji na akordeon a teď na „peďáku“ jsem přidala kytaru, klavír a flétnu. Postupně sbírám s dětmi mnoho zkušeností. Měla jsem příležitost jet na tábor s handicapovanými dětmi. Byla to pro mě velká výzva a už teď vím, že tyto zkušenosti určitě využiji. Práce s dětmi mě velmi baví a vím, že dětem se chci v budoucnu věnovat.

Lenka Iwaszková

Lenka

Malý dobrodruh 2. turnus
Kuchařský tábor 1. turnus
Jarní tábor
Podzimní tábor

Ahoj, jmenuji se Lenka. Studují Střední zdravotnickou školu v Ostravě a ve volném čase se věnuji sportu jako je fotbal, jízda na kole a běh. Take mám moc rada zvířata a mezi moje oblíbené činnosti patří bezpochyby smích.

Vedoucí Monika Pořízková

Monika

Uvidíte mě na tomto turnuse:

Ahoj, jmenuji se Monika a je mi 24 let. Momentálně pracuji ve speciální mateřské škole s třídou pro děti s autistickým spektrem a logopedickou třídou. Zde pracuji jako logopedka. Studovala jsem na Střední škole pedagogické v Kroměříži a dále pak Masarykovu univerzitu v Brně, obor speciální pedagogika- logopedie a surdopedie. Práce s dětmi mě bavila už odjakživa, hlídala jsem děti z mého okolí, a po narození mé malé sestřičky jsem věděla, že se chci věnovat práci s dětmi. Střední škola pedagogická tedy byla jasnou volbou. Jelikož máme v rodině členy se sluchovým postižením, věnovala jsem se dále logopedii a surdopedii. Dva roky jsem učila v mateřské škole na vesnici, poté jsem rok pracovala jako vychovatelka/ asistentka pedagoga. Jako vedoucí jsem absolvovala pár táborů a jeden 14 ti denní tábor s dětmi se sluchovým postižením. Mám za sebou i kurz znakového jazyka. Proto si myslím, že dokážu k dětem přistupovat s pochopením a zohledňuji jejich individuální potřeby. Vždyť každé dítě je krásným způsobem jiné a své. Těším se, že si s dětmi zařádíme a všichni odjedeme domů plní báječných dojmů a vzpomínek.

Vedoucí Nikola Hrabánková

Nikola

Ahoj všichni já se jmenuji Niky a je mi 17 let a studuji jedno pražské gymnázium. Ve volném čase se věnuji sportu a hudbě. Už 10 let hraji závodně florbal a k tomu hraji na pár hudebních nástrojů . Rada pracují s dětmi. Byla jsem rádkyní skautského oddílu malých světlušek. Velmi mě bavilo vymýšlet pro ně všemožné aktivity venku i ve vnitř vzdělávací i herní. Bohužel sem na to kvůli sportu a škole přestala mít čas. A proto jedu na tento prázdninový tábor. Těším se na vás a na všechny společné zážitky.

Vedoucí Vojta Sobotka

Vojta

Ahoj, jmenuji se Vojta a je mi 17 let. Studuji jedno pražské gymnázium zaměřené na programování. Na tábory jezdím od svých 7 let, přes rok funguji jako instruktor v jednom pražském turistickém oddílu Lvíčata. V němž jsem byl proškolen o práci s dětmi a kde jsem si už i vyzkoušel jaké je to být instruktor na táboře. Několik let závodně běhám orientační běh a hraji rekreačně florbal. Rád trávím čas v přírodě, sportuji a občas hraji počítačové hry.

Lucka M.

Lucka

Ahoj, jmenuji se Lucka, již léta jezdím jako koordinátorka na školy v přírodě. Také často jezdím na dětské tábory jako hlavní vedoucí, nebo zdravotnice. V mém slovníku nenajdete slovo "nemožné" a abych dokázala, že všechno jde, když se chce, s chutí všechno zkouším na vlastní kůži. Společně s Lenkou tvoříme dokonalý "team" a připravujeme dětem ty nejbarevnější zážitky na výtvarném táboře nazvaném Malý tvůrce. Sama mám doma malého devítiletého "kutila". Společně malujeme snad na všechno možné a tvoříme spousty výtvorů, tak moc dobře vím, co dětské dušičky chtějí a potřebují. Snažím se o to, aby děti měly na tábory krásné vzpomínky , získaly nové zkušenosti a rády se vracely.

Subrovas

Šárka

Mé jméno je Šárka a je mi 27 let. Ráda bych Vás tímto pozdravila a sdělila Vám pár slov o sobě. Práce s dětmi mne velice baví, což vystihuje i můj současný obor. Jsem studentkou posledního ročníku magisterského oboru Speciální pedagogika – učitelství a ráda bych se po ukončení studia nadále věnovala dětem. Ať už jako paní učitelka v mateřské či základní škole, nebo pracovala s dětmi v jiném zařízení. Po prvním ročníku bakalářského studia jsem jela poprvé jako vedoucí oddílu na letní tábor, kde jsem měla na starosti děti zhruba od sedmi do třinácti let. Tábor se mi velice zalíbil, a proto jsem pak každé další prázdniny trávila na letním táboře. Většina táborů byla zaměřená tematicky, ať už to byla Hvězdná brána, Piráti z Karibiku či Apači a ve Strachotíně jsem si vybrala výtvarná tábor Malý tvůrce. Sama dodnes vzpomínám na tábory, kterých jsem se účastnila ještě jako dítě a odnesla si z nich plno pěkných zážitků a vzpomínek. Kromě povinných školních praxí a letních táborů čerpám nové podněty a zkušenosti s dětmi při občasné výpomoci v dětské skupině. V dětské skupině mám na starosti děti od dvou do pěti let a největší odměnou při této práci je pro mne dětský úsměv, který nelze vyměnit za nic jiného.

Barbora koukalová

Barbora K.

Ahoj, jmenuji se Bára a studuji psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Volné chvíle nejradši trávím aktivně – cestováním, výlety, turistikou, jízdou na kole a dalšími aktivitami s kamarády, rodinou nebo s dětmi na táborech a školách v přírodě. Celé dětství jsem každoročně jezdila na letní tábory a už tehdy jsem věděla, že v tom budu později pokračovat jako vedoucí. K práci s dětmi mě ale nejvíce inspiroval můj, nyní devítiletý, bratr. Od malička mu věnuji spoustu času a energie, vymýšlím pro něj a jeho kamarády nejrůznější aktivity a snažím se ho rozvíjet. Tento přístup jsem přenesla také do své role au-pair, instruktorky a táborové vedoucí. Zejména jsem si oblíbila tábory ve Strachotíně, a to především pro jejich pohodovou, rodinnou atmosféru a jedinečnou lokalitu. Vím, jak moc je důležité, abychom se dětem aktivně věnovali a vytvářeli jim radostné zážitky – umožňujeme jim tak, aby se rozvíjely a vytvořily si šťastné vzpomínky, které jim zůstanou po celý život

Bolek

Boleslav

Práce s dětmi mě zajímala snad už od doby co jsem začal jezdit na tábor. Poslední rok jako instruktor jsem se snažil naučit a pochytit co nejvíc zkušeností od mých přátel z táboru Kocanda, kteří jsou už spíše moje rodina. Dále jsem organizoval několik třídních akcí a i když to byla krapet dřina, tak jsem z toho měl ve výsledku dobrý pocit. Mezi moje koníčky patří střílení ze vzduchovky, cyklistika a architektura. Práci s dětmi bych se chtěl věnovat i nadále.

lo

Iva

Práce s dětmi mě zajímala a bavila odjakživa. Naplňovat a inspirovat mě začala nejvíce s příchodem mých dvou dcer, které mi otevřely bránu do dětského světa bezprostřednosti a her. S holkami ve volném čase sportujeme, cestujeme, vyrábění je u nás na denním pořádku, starší dcera jezdí v létě již několik let na tábor do Strachotína. Sen pracovat s dětmi se mi uskutečnil a splnil dálkovým studiem předškolní a mimoškolní pedagogiky, kterou jsem minulý rok v květnu dokončila. Vzdělání jsem si rozšířila ještě o zajímavé kurzy - kurz první pomoci a akutních stavů u dětí, hyperaktivita u dětí a jak efektivně komunikovat s dětmi. Aktuálně pracuji v soukromé mateřské škole příležitostně jako učitelka, do budoucna plánuji státní školku či školní družinu. S dětmi moc ráda vyrábím, tvořím, kutím, ráda čtu jim pohádky, diskutuji s nimi a snažím se jim individuálně naslouchat. Ráda pozoruji jejich spontánní hravost, přirozenost  a bezprostřednost, kterou podporuji a z které čerpám a "učím se". Práce s dětmi mě baví, naplňuje a těším se na společné chvíle na táboře ve Strachotíně, které si společně jistě moc užijeme.

Proč právě s námi?

- Tábor bez kompromisů - Výjimečné místo pobytu - Nadstandardní ubytování - Exkluzivní výlety v ceně - Zkušení vedoucí - Propracovaný program - Wi-fi připojení - Malý kolektiv - Kvalitní domácí strava - Vhodné i jako tábor "poprve"

Naše tábory

Ověřeno

Českou televizí

Česká televize Déčko